Cechy idealnej myszki dla graczy

Choć wydaje się, że wszystkie myszki na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, to jednak wiele je od siebie różni. W zależności od tego, do czego mają być używane, posiadają szereg dodatkowych funkcji i przycisków. Zupełnie inaczej wyglądać będzie myszka dla przeciętnego użytkownika internetu, jeszcze inna dla grafika, a jeszcze innymi dodatkowymi cechami odznaczać się będzie myszka dla graczy. Zajmijmy się dziś tym ostatnim zagadnieniem. Sprawdźmy, co jest najbardziej pożądane w takim sprzęcie i na co należy zwracać uwagę.

Cechy myszki dla gracza

Najważniejsze w myszce dla gracza są dwie cechy – ergonomiczność myszki oraz czas reakcji. Gracze spędzają zwykle wiele godzin przed ekranem monitora, źle dopasowana myszka może więc stać się powodem bólu nadgarstka, palców i ogólnego zmęczenia dłoni. Należy więc dokładnie przeanalizować i dotknąć wszystkie dostępne na rynku myszki, by sprawdzić jak każda z nich leży nam w dłoni. Jeśli masz małą dłoń, nie wybieraj wielkiej myszki i odwrotnie. Komfort jest przecież w tym przypadku najważniejszy. Teraz czas reakcji, czyli DPI. Najlepsze myszki będą posiadały możliwość regulacji tego typu. Możesz przyspieszyć szybkość przesuwania, najlepiej w granicach do maksymalnie 2000 dpi. Wyższe wartości nie są już komfortowe w użytkowaniu.

Poza ergonomicznością i czasem reakcji zwrócić należy uwagę na solidność wykonania. Myszkę przecież używać będziemy często i często ponad programowo, musi więc ona wytrzymywać tysiące kliknięć i przesunięć. Ceny myszek dla graczy są zdecydowanie wyższe niż ceny ich zwykłych odpowiedników, właśnie dlatego, że wymaga się od nich więcej. Zepsuty przycisk spowoduje, że stracimy przyjemność z grania i bezsensownie wydamy kolejne pieniądze na nową myszkę.

Przydatne funkcje w myszce dla gracza

Ostatnią funkcją, która szczególnie przydaje się dla graczy, a stosowana jest często nawet przez grafików, jest wzbogacenie myszki w wiele dodatkowych przycisków, które możemy samodzielnie skonfigurować. Dużo łatwiej operuje się takim zestawem danych, szybszy jest także czas reakcji. Używać możemy nie tylko dwóch palców i scrollowania, ale również przycisków z boku myszki, na przykład do zmiany broni w trakcie gry rpg.

Na rynku dostępne są myszki przewodowe i bezprzewodowe dla graczy. Pozostaje więc pytanie – którą wybrać? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą myszki przewodowe, które nie powodują zacięć i nie trzeba wymieniać im baterii czy akumulatorów. Ponadto wybór myszek przewodowych jest znacznie większy niż ich bezprzewodowych odpowiedników. Kabel można spokojnie ukryć za ekran monitora, żeby nie sprawiał nam problemów w trakcie intensywnego grania.

Redakcja elektro-sat.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *