Historia komputerów

Komputery są urządzeniami stosunkowo młodymi, bowiem powstały w drugiej połowie dwudziestego wieku. Początkowo był to wynalazek niedostępny dla zwykłych „Kowalskich”. Używano ich na początku do wykonywania nieskomplikowanych i prostych obliczeń, a urządzenia te były kolosalnych rozmiarów. W miarę upływu lat sprzęt komputerowy był udostępniany zwykłym obywatelom, jednakże jego cena odstraszała skutecznie nabywców. Na taki sprzęt mogli sobie pozwolić tylko najzamożniejsi mieszkańcy. Nawet po kupnie komputera jego możliwości były ograniczone oraz taki sprzęt wymagał specjalnego wygospodarowania dużej ilości wolnego miejsca w domu.

Komputer kiedyś

Głównym sprawcą dużych rozmiarów był monitor będący wielką oraz ciężką skrzynią zajmującą dużą ilość wolnego miejsca. Podzespoły montowane w tamtych komputerach były o niskich specyfikacjach, w porównaniu do dzisiejszych komputerów, natomiast jeśli rozmawiamy o tamtych czasach to były to duże możliwości obliczeniowe, które niegdyś nie były dostępne dla zwykłego użytkownika. Komputery spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony społeczeństwa, a ich popularność trwa aż po dziś dzień. Początki komputerów pociągnęły za sobą konsekwencję, która polegała na utworzeniu się popytu na nową, prestiżową profesję. Ten zawód to nic innego jak człowiek popularnie zwanym informatykiem. Jest to specjalista od sprzętu komputerowego, który świadczy usługi z zakresu na przykład konserwacji sprzętu komputerowego czy dokonywania napraw usterek, które pojawiły się podczas użytkowania sprzętu.

Sukces przemysłu komputerowego

Przemysł związany z komputerami i informatyką rozrósł się do kolosalnych rozmiarów. Obecnie wiele osób zarania na życie siedząc w przemyśle komputerowym. Duża część tego rynku do podzespoły komputerowe. Ludzie w tej kategorii sprzedają dyski do komputera stacjonarnego, procesory, karty graficzne, zwane profesjonalnie kartami graficznymi czy pamięć operacyjną RAM. Nie licząc podzespołów komputerowych w ten obszar wchodzą inne części ściśle powiązane z komputerem stacjonarnym.

Do takich elementów należy chociażby tak podstawowa rzecz jak monitor, który służy do wyświetlania tego co robimy na komputerze. Nie licząc monitora ważnymi elementami jest klawiatura, mysz czy głośniki, te składniki naszej stacji komputerowej pozwalają nam na sterowanie komputerem. Komputer jest wynalazkiem, który sprawił, że życie wielu osób pracujących stało się prostsze. Żeby daleko nie szukać jako przykład można podać handel, sklepy bardzo często rejestrują sprzedaż za pomocą programów komputerowych.

Redakcja elektro-sat.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *