Jak wybrać mikrofon do komputera?

Niezależnie od tego, czy grasz w gry wieloosobowe, rozmawiasz ze znajomymi lub rodziną na Hangoutach lub Skype, czy pracujesz w domu, potrzebujesz dobrego mikrofonu. Twój komputer może już go mieć, ale kwestia jego jakości bywa dyskusyjna. Oto jak wybrać najlepszy mikrofon dla swoich potrzeb.

Jaki mikrofon jest najlepszy?


Najlepszy typ mikrofonu zależy niemal całkowicie od tego, co zamierzasz z nim zrobić po skonfigurowaniu. Na pewno będziesz potrzebować innego sprzętu, jeśli planujesz nagrywać audio, podcasting lub tworzyć filmy z YouTube, niż jeśli po prostu grasz z przyjaciółmi lub używasz Skype i Hangoutów, aby porozmawiać z rodziną. Rzućmy okiem na kilka różnych przypadków użycia i wyjaśnij, jakiego rodzaju mikrofonu prawdopodobnie będziesz potrzebować.
Jeśli potrzebujesz

mikrofonu do regularnego użytku, powinieneś wziąć pod uwagę takie czynniki jak: interfejsy audio i style mikrofonu.

W przypadku interfejsów audio zwykle masz dwie opcje:


Analogowe – analogowe mikrofony podłączane bezpośrednio do gniazda wejściowego audio 3,5 mm w komputerze. Analogowe porty audio zapewniają dużą elastyczność.


USB – jak sama nazwa wskazuje, te mikrofony podłączane są przez USB i, w zależności od modelu, mogą być skomplikowane i zawierać własne przedwzmacniacze i procesory audio. Wybierając mikrofon do komputera na USB, rezygnujesz z pewnej elastyczności, jaką oferują mikrofony analogowe, ale dla wielu użytkowników dobry mikrofon USB zawiera wszystkie potrzebne funkcje z dobrą jakością dźwięku i przepustowością na czele, więc nie potrzebują dodatkowego sprzętu. Jeśli jeden mikrofon USB nie wystarczy, zawsze możesz wybrać interfejs cyfrowy, aby później podłączyć wiele mikrofonów analogowych.


Mikrofony obu typów występują we wszystkich kształtach i rozmiarach. Samodzielne mikrofony stacjonarne, zestawy słuchawkowe z dołączonymi mikrofonami i wiele innych można znaleźć zarówno w wersjach analogowych, jak i USB.
Jeśli twoje zastosowania są lekkie i naprawdę nie potrzebujesz konkretnej mikrofonu – poza tym, że wiesz, że będziesz go potrzebował od czasu do czasu – prawdopodobnie możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i pójść z wbudowanym mikrofonem laptopa (jeśli masz) lub zdobądź solidną kamerę internetową z wbudowanym mikrofonem i zadzwoń do niego dzień.

W obu przypadkach mikrofon będzie wystarczający dla twoich potrzeb. Pamiętaj, że mikrofon musi być przede wszystkim wykonany z trwałych materiałów, aby nie doszło do jego uszkodzenia w przypadku intensywnej eksploatacji i przypadkowych naruszeń jego struktury.

Redakcja elektro-sat.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *