Jaki laptop – nowy czy używany?

Zakup laptopa w dzisiejszych czasach, w których wszyscy chcemy być możliwie jak najdłużej podłączeniu do sieci, jest coraz częstszym wyborem wśród osób przed czterdziestym rokiem życia.

Do czego potrzebny jest nam komputer?

Kupujemy obecnie laptopy już nie tylko dla zabawy, czyli grania w gry czy też oglądania multimediów, takich jak zdjęcia czy filmy z popularnych platform streamingowych. Często kupujemy naszego pierwszego notebooka, ponieważ potrzebujemy go do naszej pracy – czy to na uczelni jeżeli jesteśmy studentem (robienie notatek na laptopie zamiast w zeszycie to prawdziwe zbawienie dla studenta), czy też w pracy w której wymaga się od nas pracowania również zdalnie, czyli poza miejscem pracy, na przykład w naszym domu.

Dlatego też zakup pierwszego laptopa jest czymś bardzo ważnym, czymś do czego powinniśmy podejść na spokojnie i rozważnie. Nie możemy w końcu kupić urządzenia, które będzie nam służyło przez kolejne cztery, pięć, a nierzadko nawet więcej lat, bez odpowiedniego przygotowania się. W skład takiego przygotowania można wliczyć chociażby sprawdzenie cen interesujących nas modeli laptopów czy też decyzję o tym co chcemy: nowy czy używany laptop?

Zakup laptopa – przedział cenowy

Jeżeli dysponujemy budżetem mniejszym niż 2000 złotych, a chcemy jednocześnie notebooka, który będzie działał płynnie przez cały czas i który będzie pozwalał nam również na granie w trochę bardziej wymagające gry, to lepszym rozwiązaniem może okazać się laptop używany.

Dzięki zakupowi używanego laptopa za 1500-2000 złotych otrzymamy urządzenie ze specyfikacją porównywalną do specyfikacji nowych i drogich laptopów za 3-4 tysiące złotych. Minusem kupowania używanego laptopa jest oczywiście brak gwarancji (chyba, że laptop ma mniej niż 2 lata), a także ubytki wizualne, czyli na przykład mikro ryski na obudowie czy też monitorze. Oczywiście tego typu wady wizualne dla większości z nas nie będą stanowiły wielkiego problemu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że większość 2-3 letnich używanych laptopów nie będzie wyglądała jak nowe.

Zakup nowego laptopa wiąże się z większymi kosztami. Oczywiście nowego laptopa można kupić nawet i za 1000 złotych, jednak będzie to wówczas bardziej zabawka do przeglądania internetu i oglądania filmików na YouTube, niż faktyczne urządzenie, które posłuży nam do pracy z zadowalającą nas płynnością. Kupno nowego laptopa za 1000-1500 złotych może być natomiast dobrym pomysłem jako prezent dla 7-8 letniego dziecka, którego wymagania będą mniejsze niż nasze.

Minimalną cenę jaką przyjdzie nam zapłacić za nowego laptopa z w miarę dobrą specyfikacją, to koszt około 2500 złotych.

Redakcja elektro-sat.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *