Jaki telewizor kupić?

Telewizor to jedno z ważniejszych urządzeń jakie możemy znaleźć w większości polskich domów i mieszkań. Mimo, że od wynalezienia i popularyzacji telewizji minęło już ponad osiemdziesiąt lat, to ta forma rozrywki nadal jest bardzo popularna i to mimo ogromnej popularności takich mediów jak internet czy usług streamingowych, takich jak Netflix czy HBO GO.

Komu opłaca się kupić telewizor?

Telewizja jest szczególnie popularna obecnie u osób starszych powyżej pięćdziesiątego roku życia. Jest tak dlatego, ponieważ nadal w tej grupie wiekowej bardzo wiele osób nie posiada dostępu do internetu lub też posiada go, ale nie potrafi korzystać z urządzeń takich jak smartfon, laptop czy komputer stacjonarny. Oczywiście z biegiem lat ten stan rzeczy się zmienia i coraz częściej można spotkać 60 czy nawet 70-letnią osobę, która korzysta w autobusie czy tramwaju ze smarftonu lub też potrafi przeglądać internet na swoim laptopie w domu.

Trzeba też wiedzieć, że posiadanie telewizora niekoniecznie musi się wiązać z posiadaniem telewizji. Obecnie dzięki ogromnemu rozwojowi technologi telewizory są w stanie dzięki funkcji smart tv spełniać również inne funkcje, takie jak chociażby funkcja przeglądania internetu czy też możliwość oglądania filmów z popularnych platform streamingowych. Koszt takich rozwiązań również z roku na rok maleje. Kiedyś funkcja smart tv była dostępna tylko w najdroższych telewizorach, których ceny zaczynały się od 3000 złotych w górę. Obecnie tego typu rozwiązania można znaleźć nawet w mniejszych i tańszych telewizorach za 1000-1500 złotych.

Dużo osób korzysta też z telewizorów jak z monitorów podpinając do nich swoje komputery stacjonarne.

Zakup telewizora – czym się kierować?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup telewizora, to musi być to zakup przemyślany. W końcu kupno tak dużego urządzenia za 2000-2500, a nawet i za więcej złotych, nie jest wydatkiem byle jakim.

W takim razie jaki telewizor kupić? Na początku musimy wiedzieć jakieś wielkości ma być ekran naszego nowego telewizora. Jego wymiary będą zależały przede wszystkim od wielkości pomieszczenia w którym umieścimy telewizor. Jeżeli będzie to mały pokój, który nie przekracza powierzchni 10-12 metrów kwadratowych, to telewizor nie powinien mieć więcej niż 40 cali. Jeżeli natomiast telewizor ma się znaleźć w dużym salonie o powierzchni 20 czy 30 metrów kwadratowych, to możemy już pokusić się o kupno 50 czy nawet 60 calowego telewizora, którego koszt będzie jednak wysoki.

Ważna też jest rozdzielczość samej matrycy. Obecnie najpopularniejszy jest standard Full HD, ale coraz częściej w cenie nie przekraczającej 2 tysiące złotych, możemy zakupić również telewizor o rozdzielczości 4K – warto to rozważyć podczas naszych poszukiwać najlepszego modelu.

Redakcja elektro-sat.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *