Składanie własnego zestawu komputerowego

Kiedy kończymy osiemnasty rok życia, to decydujemy wówczas o bardzo ważnym etapie naszego życia. Albo możemy kontynuować naszą edukację, a tym samym rozpocząć po liceum ogólnokształcącym lub technikum studia, albo możemy rozpocząć naszą karierę zawodową rozpoczynając tym samym naszą przygodę na rynku pracy.

Jeżeli będziemy mieć sporo szczęścia, to dość szybko uda nam się otrzymać pracę na stanowisku umysłowym. Nie możemy mieć jednak złudzeń i wygórowanych oczekiwań – jeżeli będzie to nasza pierwsza tego typu praca, to najprawdopodobniej będzie to typowa praca biurowa w jakiejś dużej korporacji. Będziemy otrzymywać trochę większą pensję, ale będziemy jednocześnie bardzo często pracowali dłużej niż wymagane od nas osiem godzin pracy, ponieważ często będziemy też pracować w domu.

Oczywiście niekoniecznie musimy być skazani na rozpoczynanie tego typu pracy od bycia pracownikiem biurowym. Jeżeli mamy umysł ścisły, to możemy na przykład nauczyć się w młodym wieku programowania. Jeżeli jesteśmy programistą-samoukiem, to nawet nie kończąc żadnych studiów możemy w wieku 18 czy 19 lat rozpocząć pracę programisty w jakiejś korporacji lub mniejszej firmie lub też pracować jako programista freelancer zdalnie z domu.

Komputer – obowiązkowy element codziennej pracy

Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku będziemy potrzebowali laptopa lub komputer stacjonarny do pracy w domu. Jeżeli wiemy, że często będziemy pracować poza miejscem pracy, ale nie w naszym domu, to najlepszym wyborem będzie oczywiście jakiś mały i poręczny laptop, który weźmiemy ze sobą wszędzie i będziemy mogli pracować zdalnie w każdym miejscu: w pociągu, autobusie, kawiarni czy też w nawet na zewnątrz, na przykład w parku.

Jeżeli natomiast będziemy pracowali zdalnie głównie w naszym domu, to lepszym i tańszym wyborem będzie już z kolei komputer stacjonarny.

Do gotowego zestawu komputerowego będziemy potrzebowali kilkunastu elementów. Przede wszystkim sam komputer. Będzie on się składał z procesora, dysku twardego, karty graficznej, pamięci RAM, płyty głównej, wentylatora, zasilacza, a także obudowy w której wszystkie z tych podzespołów zostaną zamknięte. Oprócz tego będziemy potrzebowali również klawiatury, myszki, a także odpowiedniego monitora do którego podepniemy nasz komputer.

Jaki monitor wybrać?

Najlepiej żeby był to monitor LED. Ich ceny zaczynają się już od 250 złotych, jednak warto zainwestować trochę więcej w większy monitor. Najlepiej taki, który będzie miał co najmniej 25 cali i rozdzielczość na poziomie co najmniej Full HD (1080p). Koszt takiego lepszego monitora wyniesie nas około 500 złotych.

Redakcja elektro-sat.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *