Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Gry dla małych dzieci

15 lipca 2021 gry dla małych dzieci


Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni czy kształtowanie motoryki małej można wdrażać już od najmłodszych lat życia dziecka. Pomocne bywają w tym zabawki edukacyjne, na przykład w stylu pedagogiki Montessori, albo gry dla małych dzieci.

Dzieci uwielbiają uczuć się nowych rzeczy poprzez zabawę. Najprostsze gry dla małych dzieci można kupować już dzieciom około drugiego roku życia. Dla tej kategorii wiekowej odpowiednie są gry rozwijające pamięć typu „memory”. Polegają one na odnalezieniu dwóch jednakowych kart.

Inne gry, w które zagrają już 3 czy 4 latki, to proste gry karciane, na przykład „Piotruś”, znane od lat domino, czy puzzle. Dzieci w takim wieku mogą już próbować swoich sił w prostych planszówkach, gdzie po każdym rzucie kostką gracze przesuwają się do przodu, by na zakończenie osiągnąć metę. W tej kategorii występuje „Monopoly” z dziesiątkami jego wydań dedykowanych małym dzieciom.

Świetną grą kształtującą spostrzegawczość są „Doble”. Dostępne są one o różnorodnej tematyce, od samochodów, zwierzątek wiejskich, aż po morskie stworzenia. Gra „Doble” to świetna zabawa dla całej rodziny, choć trzeba przyznać, że dzieci radzą w niej sobie dużo lepiej od rodziców.

Gry dla małych dzieci, czy to karciane, czy mememory, czy też planszówki mają różną tematykę. Dzieci mogą bawić się w grzybobranie na planszy, czy dobierać w pary takie same maszyny budowlane, lub układać domino z rysunkami zwierząt, zamiast oczek. Ogromną popularnością cieszą się natomiast gry, gdzie grafika zawiera postaci z bajek dla dzieci, takich jak Kraina Lodu, czy Psi Patrol. Miłośnicy tych bohaterów pokochają od razu grę, gdzie tylko pojawią się ich rysunki.

Przeczytaj więcej na exgames.pl

Redakcja elektro-sat.com.pl

Redakcja elektro-sat.com.pl jest miejscem, gdzie czytelnicy znajdą wartościowe informacje, praktyczne porady oraz inspiracje związane z efektywną pracą biurową i wykorzystaniem nowoczesnych technologii w codziennej działalności zawodowej. Naszym celem jest wspieranie profesjonalistów w doskonaleniu swoich umiejętności oraz kreowaniu optymalnych warunków pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

gry dla małych dzieci

Gry dla małych dzieci

15 lipca 2021

Urządzanie biura

27 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?