Gry dla małych dzieci

Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni czy kształtowanie motoryki małej można wdrażać już od najmłodszych lat życia dziecka. Pomocne bywają w tym zabawki edukacyjne, na przykład w stylu pedagogiki Montessori, albo gry dla małych dzieci.

Dzieci uwielbiają uczuć się nowych rzeczy poprzez zabawę. Najprostsze gry dla małych dzieci można kupować już dzieciom około drugiego roku życia. Dla tej kategorii wiekowej odpowiednie są gry rozwijające pamięć typu „memory”. Polegają one na odnalezieniu dwóch jednakowych kart.

Inne gry, w które zagrają już 3 czy 4 latki, to proste gry karciane, na przykład „Piotruś”, znane od lat domino, czy puzzle. Dzieci w takim wieku mogą już próbować swoich sił w prostych planszówkach, gdzie po każdym rzucie kostką gracze przesuwają się do przodu, by na zakończenie osiągnąć metę. W tej kategorii występuje „Monopoly” z dziesiątkami jego wydań dedykowanych małym dzieciom.

Świetną grą kształtującą spostrzegawczość są „Doble”. Dostępne są one o różnorodnej tematyce, od samochodów, zwierzątek wiejskich, aż po morskie stworzenia. Gra „Doble” to świetna zabawa dla całej rodziny, choć trzeba przyznać, że dzieci radzą w niej sobie dużo lepiej od rodziców.

Gry dla małych dzieci, czy to karciane, czy mememory, czy też planszówki mają różną tematykę. Dzieci mogą bawić się w grzybobranie na planszy, czy dobierać w pary takie same maszyny budowlane, lub układać domino z rysunkami zwierząt, zamiast oczek. Ogromną popularnością cieszą się natomiast gry, gdzie grafika zawiera postaci z bajek dla dzieci, takich jak Kraina Lodu, czy Psi Patrol. Miłośnicy tych bohaterów pokochają od razu grę, gdzie tylko pojawią się ich rysunki.

Przeczytaj więcej na exgames.pl

Redakcja elektro-sat.com.pl