Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Trendy technologiczne na 2020 rok

16 stycznia 2020

Świat idzie coraz szybciej i mocniej do przodu i zostawia w tyle każdego kto nie jest w stanie poświęcić każdego dnia czy tygodnia chwili żeby nadążyć za postępującym rozwojem technologicznym. Warto to zrobić – w końcu rozwój technologii wpływa nierzadko na sfery życia, które dotyczą również i nas samych.

Jak zmienia się technologia na przestrzeni lat?

Jeszcze 15 lat temu nie było czegoś takiego jak dotykowy smartfon i wszyscy ludzie korzystali z tradycyjnych telefonów komórkowych – zarówno osoby młodsze jak i starsze. Obecnie po 13 latach rozwoju urządzeń mobilnych (czyli od daty premiery przełomowego Iphone’a ze stajni Apple) smartfona ma dosłownie niemal każdy. Nie jest to już urządzenie zarezerwowane wyłącznie dla młodzieży i osób przed 30 rokiem życia. Obecnie w 2020 roku ze smartfonów korzystają również osoby starsze po 50 roku życia i czasem nawet emeryci. Widok 60 czy 70 letniej emerytki słuchającej muzyki na smartfonie jadąc autobusem na mszę w niedzielę jeszcze dziesięć lat temu byłoby czymś niemożliwym i niespotykanym, obecnie zaś nie dziwi już tak bardzo.

Smartfony – co musisz o nich wiedzieć?

Podobnie sprawa ma się ze specyfikacją smartfonów. 13 lat temu były one oczywiście kombajnami multimedialnymi „swoich czasów”, ale gdy porównywało się je wówczas do osiągów jakie oferowały komputery stacjonarne, konsole, laptopy czy nawet małe konsole przenośne takie jak PSP, to widać było, że smartfony są daleko w tyle pod względem tego co oferują. Obecnie zaś flagowe smartfony posiadają nie tylko specyfikację lepszą niż wszystkie dostępne konsole i laptopy, ale również specyfikację która nie odstaje aż tak znacząco od komputerów stacjonarnych ze średniej półki cenowej.

Dużą różnicę w postępie technologicznym da się zauważyć również w aparatach fotograficznych. Jeszcze 5 lat temu standardem był jeden aparat fotograficzny umieszczany z tyłu smartfona i jeden aparat z przodu urządzenia. W 2020 roku nowym standardem są natomiast co najmniej cztery aparaty z tyłu i jeden (a czasem nawet dwa) aparaty do selfies z przodu telefonu.

Trendy technologiczne 2020 roku oczywiście nie kończą się wyłącznie na smartfonach. Coraz więcej mówi się na przykład o tym, że technologia 5G będzie w 2020 roku tematem jeden jeśli chodzi o technologie internetowe i że jeszcze w tym roku sieć 5G zastąpi sieć 4G w większości wysoko rozwiniętych krajach świata. W Polsce jest to dopiero technologia, która jest w fazie testów.

Innym tematem o którym może być w tym roku gorąco są autonomiczne samochody. Już teraz w niektórych miastach na świecie tego typu pojazdy jeżdżą po ulicach, ale nadal są to testy. W 2020 roku mają powstać pierwsze samochody autonomiczne, które będą legalnie jeździły m.in po niektórych miastach USA i które będzie dało się legalnie zakupić.

Redakcja elektro-sat.com.pl

Redakcja elektro-sat.com.pl jest miejscem, gdzie czytelnicy znajdą wartościowe informacje, praktyczne porady oraz inspiracje związane z efektywną pracą biurową i wykorzystaniem nowoczesnych technologii w codziennej działalności zawodowej. Naszym celem jest wspieranie profesjonalistów w doskonaleniu swoich umiejętności oraz kreowaniu optymalnych warunków pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?