Strona główna
Urządzenia
Tutaj jesteś

Inteligencja urządzeń codziennego użytku

4 stycznia 2020

W obecnych czasach znaczenie słowa „dom” nieco zmieniło się. Oczywiście wciąż jest to miejsce zapewniające bezpieczeństwo rodziny, jednak ówczesne bezpieczeństwo pilnowane jest w inny sposób. Zwyczajny alarm jest już nutą przeszłości, obecnie używane są kamery online, najróżniejsze czujniki i inne akcesoria sterowane z poziomu aplikacji przez internet.

Codzienność ułatwiona dzięki technologii


W nowoczesnych domach nie tylko bezpieczeństwo jest zapewniane przy użyciu smartfona. Obecne rozwiązania i urządzenia dostarczają nam bardzo wielu możliwości, znacznie ułatwiających życie. Doskonałym przykładem są smart ekspresy do kawy, które dzięki aplikacji możemy obsługiwać przez telefon, w którym wybieramy naszą ulubioną kawę bez podchodzenia do ekspresu. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które w drodze do domu włączają przygotowanie kawy przez smartfon, ponieważ lubią wchodzić do domu wypełnionego aromatem świeżo przygotowanej kawy.

Podobne rozwiązania zaimplementowano do piekarników, które można uruchomić na odległość, jeśli wcześniej przygotowało się potrawę, która ma być gotowa na przykład na daną godzinę powrotu domowników. Ciekawym rozwiązaniem są również lodówki, które mają możliwość zaglądania do wnętrza przez aplikację w telefonie, dlatego nawet będąc w sklepie można sprawdzić czego do jedzenia brakuje w danej chwili. Jednak inteligentny dom to nie tylko kuchnia.

Co warto mieć w swoim domu?

W ostatnich czasach bardzo modne stały się inteligentne odkurzacze, które poza tym, że same sprzątają, bez naszej ingerencji, to dodatkowo sporządzając mapy sprzątanych pomieszczeń, zapamiętują rozkład domu. Umożliwia to wybór sprzątania określonego pomieszczenia, bez konieczności odkurzania w innych częściach domu. Ponadto można ustawić harmonogram sprzątania, dzięki czemu możemy nawet zapomnieć o włączaniu urządzenia. Jedynym obowiązkiem jest opróżnianie co jakiś czas pojemnika na nieczystości. Innym, jednak również bardzo ułatwiającym życie urządzeniem smart są pralki oraz suszarki do ubrań.

Połączenie tych sprzętów w jedno urządzenie oszczędza nam po pierwsze czasu, ponieważ włączamy pralkę przez smartfon, gdziekolwiek jesteśmy i nie musimy czekać w domu aż pranie się skończy, aby je rozwiesić. Właściwie możemy zapomnieć o utracie czasu poświęconego na rozwieszanie ubrań. Suche i nawet niewygniecione tekstylia możemy układać bezpośrednio na ich miejsce w szafie.


Inteligentny dom, na który składają się smart urządzenia w bardzo dużym stopniu ułatwia życie, szczególnie jeśli jesteśmy zabiegani i nie zawsze mamy czas na wykonywanie osobiście wszystkich obowiązków domowych.

Redakcja elektro-sat.com.pl

Redakcja elektro-sat.com.pl jest miejscem, gdzie czytelnicy znajdą wartościowe informacje, praktyczne porady oraz inspiracje związane z efektywną pracą biurową i wykorzystaniem nowoczesnych technologii w codziennej działalności zawodowej. Naszym celem jest wspieranie profesjonalistów w doskonaleniu swoich umiejętności oraz kreowaniu optymalnych warunków pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ustawianie i montaż anteny satelitarnej
Jak wybrać telefon komórkowy
mikrofon

Jesteś zainteresowany reklamą?

mikrofon