Strona główna
Poradniki
Tutaj jesteś

Jaki expres do kawy kupić?

2 stycznia 2020

Kawa z expresu smakuje o niebo lepiej od tej wykonanej z ziaren zalanych wrzątkiem w kubku. Całe szczęście nie trzeba już wcale każdego dnia odwiedzać kawiarni, by móc raczyć się jej wyjątkowym smakiem i mocnym aromatem. Ekspresy do kawy mają w tym momencie na tyle przystępne ceny, że każdy powinien bez problemu uzbierać na nie pieniądze. A co potem wybrać? Jaki expres do kawy kupić? Najpierw warto na pewno zapoznać się z różnymi rodzajami tego typu urządzeń, by wiedzieć w ogóle, z czym ma się do czynienia.

Ekspresy do kawy na przestrzeni lat

Dawniej, gdy na rynku nie było jeszcze aż tak wielu nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń, największą popularnością cieszyły się tradycyjne ekspresy przelewowe. Wciąż oczywiście można je kupić i niektórzy dalej uważają je za produkty wystarczające do zaparzania pysznej i jakościowej kawy. Smak przygotowanego w nich naporu świetnie imituje tradycyjną kawę turecką. Jest mocny i intensywny, ale w przeciwieństwie do kawy tureckiej ta przygotowana w ekspresie przelewowym nie będzie zawierać fusów – a to zdecydowanie uprzyjemni jej picie.

Największym plusem urządzeń przelewowych będzie ich cena. Na ogół są niedrogie i nie wymagają inwestowania w drogie kapsułki czy specjalne płyny do czyszczenia, bo do prawidłowego działania potrzebują wyłącznie papierowych filtrów, które kosztują grosze. Za jednym zamachem przygotowuje się w nich większe porcje napoju. Mogą być też wykorzystywane do zaparzania kawy oraz innych gorących napojów. Ekspresy przelewowe są więc całkiem przyjemnymi sprzętami, ale jednak nie da się w nich zrobić takiej kawy, jaką serwuje się w najlepszych kawiarniach.

No to jaki expres do kawy kupić, aby w domowych warunkach tworzyć takie kawy jakie wykonują profesjonalni bariści?

Bardzo dobrym sprzętem dla zwykłych użytkowników będą ekspresy na kapsułki. Ostatnio zyskały na popularności. Coraz częściej pojawiają się w ofertach zwykłych supermarketów i tam też można je kupić za najmniejsze pieniądze – często nieprzekraczające dwustu złotych. Oczywiście do tej kwoty dochodzi jeszcze cena kapsułek, które niestety nie są tanie i jest to akurat największy minus ekspresów kapsułkowych. Plus natomiast taki, że można w nich przygotowywać najróżniejsze gorące napoje. Nie będą to tylko zwykłe kawy z mlekiem czy espresso, ale też latte, cappuccino bądź prawdziwa czekoladowa mocca. Smaków kapsułek jest naprawdę całe mnóstwo, dzięki czemu każdego dnia można zaskakiwać swoje kubki smakowe kolejnym odkryciem. Użytkownicy ekspresów kapsułkowych właśnie tą różnorodność cenią w nich najbardziej.

książki

Redakcja elektro-sat.com.pl

Redakcja elektro-sat.com.pl jest miejscem, gdzie czytelnicy znajdą wartościowe informacje, praktyczne porady oraz inspiracje związane z efektywną pracą biurową i wykorzystaniem nowoczesnych technologii w codziennej działalności zawodowej. Naszym celem jest wspieranie profesjonalistów w doskonaleniu swoich umiejętności oraz kreowaniu optymalnych warunków pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jaki papier wybrać do druku
Zasilacze awaryjne
książki

Jesteś zainteresowany reklamą?

książki