Strona główna
Biuro
Tutaj jesteś

Nowoczesne laptopy

6 stycznia 2020

Każdy z nas posiada w domu jakieś bardziej zaawansowane urządzenie, którego używamy do pracy, grania w gry, przeglądania internetu, komunikowania się ze znajomymi oraz do oglądania filmów i seriali na popularnych serwisach streamingowych takich jak Netflix, HBO GO czy też Amazon Prime.

Mimo że w ciągu ostatnich dziesięciu lat smartfony i tablety stały się ogromnie popularne, to nadal głównym urządzeniem, którego używa się na Polsce do przeglądania internetu, pracy biurowej oraz grania w gry są właśnie komputery stacjonarne oraz nadal (w porównaniu do smartfonów chociażby) nowoczesne laptopy.

Jaki laptop wybrać?

Zakup swojego pierwszego komputera osobistego czy też własnego notebooka musi być przeprowadzony z rozmysłem. Jest to w końcu urządzenie, które nawet w najtańszym wariancie będzie kosztowało nas prawie 2000 złotych. Koszt zakupu laptopa lub komputera ze średniej półki cenowej wyniesie już ponad 3000 złotych. Nie są to więc kwoty małe, tym bardziej że jeżeli będzie to nasz pierwszy laptop lub komputer, to prawdopodobnie oznacza, że jesteśmy jeszcze w bardzo młodym wieku – czyli zapewne nie posiadamy źródła stałego dochodu, a nawet jeśli go posiadamy, to nie jest to dochód wystarczający żeby od tak zakupić sobie tak drogie urządzenie.

Zakup idealnego laptopa

Na początek przed zakupem musimy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: gdzie najczęściej będziemy korzystać z tego typu urządzenia? Jeżeli głównie w domu, to lepszym wyborem będzie zdecydowanie komputer stacjonarny, który, mimo że ma oczywiste wady takie jak duże gabaryty i waga, to będzie w stanie zapewnić nam zauważalnie lepszą specyfikację i podzespoły za taką samą lub podobną cenę co laptop.

Jeżeli jednak często poza naszym domem przeglądamy internet, oglądamy filmy czy też po prostu pracujemy zdalnie, to lepszym wyborem będzie zakup notebooka.

Zaużmy, że jesteśmy tym drugim typem konsumenta i bardzo często spędzamy nasz czas poza domem. Jaki laptop byłby w takim razie dla nas najlepszy?

Na rynku można znaleźć tysiące różnych modeli laptopów. Jest ich tak dużo, że nierzadko nawet bardziej świadomi konsumenci mogą mieć problem z wyborem tego, który będzie najlepiej odpowiadał ich wymaganiom.

Wśród tych tysięcy modeli, można jednak wydzielić trzy podstawowe rodzaje laptopów: laptopy biznesowe, gamingowe oraz mobilne.

Najtańszym typem laptopów są laptopy biznesowe lub nazywane też czasami biurowymi. Ich cena zazwyczaj wynosi od 1500 do 2500 złotych. Jest to więc najlepszy wybór jeżeli nie dysponujemy dużym budżetem, a zależy nam jednocześnie na sprzęcie, który będzie działał płynnie i posłuży nam na co najmniej kilka następnych lat.

książki

Redakcja elektro-sat.com.pl

Redakcja elektro-sat.com.pl jest miejscem, gdzie czytelnicy znajdą wartościowe informacje, praktyczne porady oraz inspiracje związane z efektywną pracą biurową i wykorzystaniem nowoczesnych technologii w codziennej działalności zawodowej. Naszym celem jest wspieranie profesjonalistów w doskonaleniu swoich umiejętności oraz kreowaniu optymalnych warunków pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Urządzanie biura

27 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?