Strona główna
Urządzenia
Tutaj jesteś

Jak wybrać telefon komórkowy?

25 stycznia 2021 Jak wybrać telefon komórkowy

Zanim przystąpisz do zakupu telefonu komórkowego, weź pod uwagę swoje potrzeby, budżet oraz oczekiwania. Zastanów się też, do czego konkretnie będziesz używać smartfona. Zobacz nasz krótki poradnik, dzięki któremu zakup telefonu komórkowego będzie prostszy.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Nie zawsze najbardziej rozreklamowana marka czy najdroższy model w sklepie okażą się dobrymi wskazówkami podczas wyboru telefonu. Warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry.

Przede wszystkim ważny jest wyświetlacz. Wpływa on na komfort użytkowania, a bardzo dobrej jakości ekran nie będzie zawodził Cię np. podczas silnego nasłonecznienia. Dopasuj też wielkość ekranu do swoich potrzeb. Lubisz obsługiwać telefon jedną ręką? Wtedy sprawdzi się mniejsza przekątna.

Jeśli często korzystasz z telefonu, zwróć uwagę na pojemność baterii. Najlepiej, aby miały minimum 3000 mAh i więcej. Dobry smartfon powinien mieć też wysokiej jakości aparat fotograficzny, np. obiektyw o matrycy minimum 12 Mpix.

Nie bez znaczenia jest też wygląd, obudowa i jakość wykonania. Wpływa to na komfort podczas użytkowania, wrażenia wizualne oraz zabezpieczenia np. przed upadkiem.

A co z procesorem w telefonie? Im lepszej jakości, tym wydajniej i płynniej będzie działało urządzenie, np. podczas grania czy wyświetlania filmów HD. Popularne procesory to Apple A11, A12 albo A13 Bionic oraz Snapdragon, wersje 835, 730 czy 710.

Telefon, który służy do pracy

Wykorzystujesz smartfona nie tylko do rozrywki i codziennych telefonów, ale także do pracy? Obsługujesz dokumenty, arkusze albo czytasz pisma? Przyda Ci się wtedy duży wyświetlacz i obsługa dual SIM. Dzięki niej, wystarczy Ci jeden telefon do obsługi dwóch kart (osobnych numerów) jednocześnie.

Jeśli przechowujesz w telefonie bardzo ważne informacje, pomyśl także o dodatkowych zabezpieczeniach, takich jak czytnik linii papilarnych albo skaner twarzy. Im więcej takich możliwości, tym trudniej będzie komuś obcemu zdobyć Twoje dane.

Jeśli masz określony budżet i nie jest on wystarczający na zakup telefonu, pożyczka gotówkowa może rozwiązać ten problem. Wystarczy, że wypełnisz krótkie formalności, a następnie będziesz pamiętać o regularnej spłacie. Pożyczka gotówkowa to też komfortowy sposób na zastrzyk gotówki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zastanów się też, dla kogo ma być telefon komórkowy. Jeśli dla małego dziecka albo nastolatka, lepiej zainwestować w mniej popularny i drogi model. To większe ryzyko uszkodzenia mechanicznego, kradzieży czy zgubienia niż w przypadku smartfona dla dorosłej osoby. Inaczej wygląda też sprawa zakupu telefonu dla seniora. Wyświetlacz powinien być dość duży, a obsługa bardzo prosta. Z kolei dla osób starszych nie potrzeba wielu dodatkowych funkcji czy możliwości.

Na rynku są także smartfony z różnymi systemami operacyjnymi. Najpopularniejsze z nich to Google Android i Apple iOS. Jedne i drugie mają swoich zwolenników oraz przeciwników, dlatego najlepiej obsłużyć obydwa urządzenia dla porównania.

Jeśli brakuje Ci oszczędności, pożyczka gotówkowa może pomóc Ci dostarczyć pieniądze prosto na Twoje konto.

Redakcja elektro-sat.com.pl

Redakcja elektro-sat.com.pl jest miejscem, gdzie czytelnicy znajdą wartościowe informacje, praktyczne porady oraz inspiracje związane z efektywną pracą biurową i wykorzystaniem nowoczesnych technologii w codziennej działalności zawodowej. Naszym celem jest wspieranie profesjonalistów w doskonaleniu swoich umiejętności oraz kreowaniu optymalnych warunków pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ustawianie i montaż anteny satelitarnej
Jak wybrać telefon komórkowy
mikrofon

Jesteś zainteresowany reklamą?

mikrofon