Bezpieczna podróż

Podróżowanie samochodem stało się chlebem powszednim. Coraz większa liczba samochodów przemierza polskie drogi każdego dnia. Zwiększa to niestety ryzyko wypadków, spowodowanych przez nierozsądnych kierowców. Kiedy dojdzie do kolizji, pomiędzy kierowcami powstaje spór o to, kto ostatecznie powinien ponieść odpowiedzialność za zdarzenie.


Nie jest już żadną tajemnicą, że kierowcy odbywający częste podróże montują w swoich pojazdach rejestratory wideo. Nie gwarantują one bezpieczeństwa jazdy, jednak nagranie z nich stanowi dowód podczas kolizji. Można się nimi również posłużyć w innych sytuacjach. Kiedy niesłusznie otrzymamy mandat, możemy odwołać się od nałożonej kary wykorzystując w tym celu nagranie z kamerki. Dowodzi to, że te małe urządzenia posiadają wiele zastosowań i warto mieć je w swoim samochodzie.

Kontroluj swoją trasę – rejestrator wideo


Rynek obfituje w różnego rodzaju rejestratory wideo. Jednak jest kilka naprawdę ważnych parametrów, jakie powinna posiadać kamera do samochodu. Po pierwsze, zwróć uwagę, czy kamera ma szeroki kąt widzenia. Powinna obejmować swoim zasięgiem widzenia dwa pasy jezdni. Kolejną istotną sprawą jest rozdzielczość. Im lepiej nagrany film, tym więcej szczegółów można z niego wyciągnąć.

Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę na miejsce zapisu filmów. Te nagrywane w technologi Full HD mogą zajmować naprawdę sporo miejsca. Dobrze by było, gdyby urządzenie posiadało gniazdo kart microSD. Wtedy nigdy nie zabraknie Ci miejsca na zapis filmu. Dla kierowców zawodowych lub osób spędzających lwią część tygodnia w trasie, bardzo ciekawą opcją stanowi dioda podczerwieni. Służy ona głównie podczas postojów nocnych na parkingach. Tam również zdarzają się kolizje oraz wypadki.

Dioda podczerwieni powoduje uruchomienie rejestratora podczas nagłych zmian w ruchu. Nagranie uciekiniera może być nieocenioną pomocą w dochodzeniu odszkodowania lub wypłaty świadczenia. Dodatkowo można sprawdzić czy model kamerki, będący w centrum naszego zainteresowania posiada GPS. Jeżeli tak, będziemy mieli możliwość rejestrowania całej pokonanej trasy. Będziemy również mogli sprawdzić zapis prędkości.

Dla kogo kamera samochodowa?


Na kamerę samochodową można również spojrzeć w zupełnie inny sposób. Sprawiając taki prezent młodemu kierowcy, przyczynimy się do rozwoju umiejętności prowadzenia pojazdu. Kierowca może za każdym razem obejrzeć film z trasy na większym ekranie. Dzięki temu wychwyci swoje błędy, a także błędy innych uczestników ruchu. Jest to nieoceniona nauka podczas zdobywania doświadczenia na drogach przez nowych uczestników ruchu.

Redakcja elektro-sat.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *