Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Zakup telewizora

23 lutego 2020

Kupno nowego telewizora wiąże się zawsze ze sporym wydatkiem i to nieważne, czy mówimy o małym 40-calowym telewizorze, czy też o większych urządzeniach o ekranach mających nawet po 60 czy 65 cali. Nieważne czy telewizor ma nas kosztować 1500 czy 5000 złotych – zarówno pierwsza jak i druga kwota, to obiektywnie rzecz biorąc spora suma pieniędzy.

Czym kierować się przy wyborze telewizora?

Dlatego też podczas zakupu nowego telewizora do pokoju czy też salony trzeba zawsze się wykazać i nie dać się ponieść emocjom. Pójście do pierwszego lepszego elektromarketu i wzięcie najbliższego telewizora, który poleci nam pracownik obsługi, to zdecydowanie jedna z najgorszych rzeczy, którą możemy zrobić kiedy dysponujemy kwotą kilku tysięcy złotych i chcemy zakupić jakiś nowy sprzęt. Kupowanie telewizora z pierwszej lepszej oferty na Allegro, która wydaje nam się korzystna tylko dlatego, że kupiło ją bardzo dużo osób również często może być nietrafioną decyzją.

Do tak ważnej decyzji zakupowej jak kupno telewizora za 2, 3 czy 4 tysiące złotych, należy podchodzić powoli i z rozwagą, poświęcając najpierw co najmniej kilka godzin na odpowiedni research.

Przygotowanie do zakupów

Na początku musimy zmierzyć pomieszczenie w którym znajdzie się nasz telewizor, ponieważ wielkość matrycy telewizora powinna zawsze odpowiadać odległości z jakiej będziemy patrzeć na telewizor, na przykład leżąc na kanapie przed telewizorem i oglądając z niej filmy. Dla przykładu w małych pomieszczeniach o metrażu nieprzekraczającym dziesięciu metrów kwadratowych w których nie jesteśmy w stanie zapewnić większej odległości od telewizora niż dwa metry, wielkość matrycy nie powinna przekraczać 40 cali. Z kolei jeżeli dysponujemy dużym pomieszczeniem (na przykład salonem) i jesteśmy w stanie umieścić kanapę przynajmniej cztery metry od telewizora, to możemy pozwolić sobie już na większe matryce 50-60 calowe. Największe telewizory zarezerwowane są wyłącznie dla naprawdę bardzo dużych pomieszczeń w których metraż przekracza 25 metrów kwadratowych.

Bardzo ważnym elementem podczas wyboru nowego telewizora jest również budżet, którym dysponujemy. Powinniśmy go sobie ustalić już na samym początku planowania zakupu. Na przykład 42-calowy telewizor od Samsunga będzie nas kosztował średnio około 2000 złotych, ale to nie wszystkie wydatki jakie będziemy musieli ponieść. Oprócz tego musimy jeszcze do tej ceny dodać akcesoria do telewizora – koszt zakupu uchwytu na ścianę (uchwyt dobrej jakości potrafi kosztować nawet 150 złotych), a także koszt zakupu dodatkowego ubezpieczenia na telewizor – to kolejne 50-150 złotych.

Redakcja elektro-sat.com.pl

Redakcja elektro-sat.com.pl jest miejscem, gdzie czytelnicy znajdą wartościowe informacje, praktyczne porady oraz inspiracje związane z efektywną pracą biurową i wykorzystaniem nowoczesnych technologii w codziennej działalności zawodowej. Naszym celem jest wspieranie profesjonalistów w doskonaleniu swoich umiejętności oraz kreowaniu optymalnych warunków pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jaki papier wybrać do druku
Zasilacze awaryjne
książki

Jesteś zainteresowany reklamą?

książki